Vaše auto je tá najlacnejšia, najmobilnejšia a najefektívnejšia reklamná plocha. Kdekoľvek sa s ním totiž objavíte, reprezentujete vašu spoločnosť a oslovujete nespočetne veľa nových zákazníkov. Polep auta patrí všeobecne k najlepším investíciám do marketingu. Je preto veľmi dôležité, aby bol polep zrealizovaný profesionálne s dôrazom aj na drobné technické a vizuálne detaily. V tomto článku sa dozviete, ako lepíme reklamné polepy u nás v mkpolepy.sk

Čo si konkrétne predstaviť pod reklamným polepom automobilu? Zväčša je to rezaná fólia, podobná samolepkám, tlačená grafika alebo ich kombinácia. Nejde však o celkovú zmenu farby auta, tzv. celopolep. Celopolep automobilu môže byť témou nášho druhého článku. 🙂

1. Aké fólie používame?

Voľba správnej fólie je kľúčová, nie každá je totiž vhodná pre každý typ karosérie. Za tie roky, čo sa polepom venujeme, sme mali možnosť vyskúšať rozmanité druhy fólií a až časom sme zistili, s ktorou sa oplatí pracovať a ktorú radšej poslať kade ľahšie. Na reklamné polepy áut preto používame výhradne fólie od dlhoročne overených dodávateľov. Žiadne lacné alternatívy od pochybných výrobcov u nás nenájdete.

2. Ako to robíme my

Ak by ste sa spýtali, prečo si vybrať práve nás, povieme vám jedno slovo: precíznosť. Pri polepe je nevyhnutné poznať každý jeden krok procesu do najmenších detailov, inak hrozí, že sa objavia nezrovnalosti, bubliny, praskliny alebo sa fólia začne odlepovať. Našou filozofiou je čistá, kvalitná, profesionálna práca s dôrazom na detail. Len tak si môžete byť istý, že vaša investícia bola efektívna.

Podarilo sa nám nájsť tzv. zlatú strednú cestu, ktorá je kvalitná a finančne dostupná pre každého. Naše polepy majú životnosť 5 až 7 rokov počas štandardnej prevádzky. Tlačené grafické fólie sú navyše dodatočne laminované proti pôsobeniu UV žiarenia. Nemáme problém ani s lepením fólií so životnosťou 10 až 12 rokov, no musíte počítať s vyššou cenou. Ak potrebujete podrobnejší popis, kliknite na našu špecifikáciu fólií.

3. Čisté auto je absolútny základ

Nie je čistota ako čistota. Automobil môžete dať očistiť v umývarni, kde sa však odstráni len hrubá nečistota. Čo je veľmi dôležité: je nutné použiť umývací program bez vosku. Voskovaný povrch je totiž úhlavný nepriateľ každého reklamného polepu, nakoľko na ňom fólia nedrží tak, ako má a časom sa môže odlepiť. Odporúčame preto pred samotným polepom veľmi dôkladné ručné mytie automobilu – len takto sa dostanete takmer do každej jednej škáry a budete mať istotu, že je všetko 100 % čisté.

4. Finálne dočistenie auta

V druhej fáze prebieha dodatočné prečistenie povrchu špeciálnymi prípravkami na odmastenie. Ide o nečistoty ako asfaltové zbytky, mastné fľaky a dokonca aj odtlačok vašej ruky sa musí dôkladne utrieť a zbaviť mastnoty. Aj práve kúpený automobil je žiaduce prečistiť uvedenými prípravkami, nakoľko tie majú obyčajne na karosérii najviac vosku. Kladieme dôraz najmä na jednotlivé záhyby, prehyby a ťažko dostupné časti.

5. Správna technika overená rokmi praxe

Skutočného majstra spoznáte podľa jeho techniky. Amatérske samolepiace akcie vymažte zo svojho repertoáru nápadov a namiesto YouTube radšej zavolajte nám a pri káve sa pobavme o vašich predstavách. Nikto vám reklamný polep nenalepí lepšie ako špecialista, ktorý si už „polepil“ svoje, absolvoval potrebné školenia nielen z hľadiska technického prevedenia, ale aj znalosti jednotlivých materiálov a ich spôsobe manipulácie. Odbornú prácu nechajte vždy na odborníkov, verte nám, usporíte si tým veľa peňazí, času i nervov.

6. Pri konci nám bude horúco…

Keď je auto kompletne polepené a všetko zdanlivo sedí na svojom mieste, je ešte nutné vykonať niekoľko zásadných krokov, aby fólia vydržala. Po nalepení, naťahovaní, vtláčaní do rôznych otvorov a priehlbín vzniká vo fólii prirodzené napätie, preto má tendenciu vrátiť sa do svojej pôvodnej polohy. Voči tomuto javu sa používa špeciálna technika, pri ktorej každý jeden centimeter fólie zahrejeme na veľmi vysokú teplotu. Dôvodom je hlavne to,  že fólia nahrievaním stráca svoju tzv. tvarovú pamäť a prispôsobí sa danému polepu.

7. A koľko vás to bude celé stáť?

Cena polepu auta závisí od rôznych faktorov a určujeme ju až po finalizácii grafického návrhu. Zásadné sú však nižšie uvedené parametre:

  • veľkosť auta,
  • veľkosť polepenej plochy,
  • použité fólie (polymerická, liata, rezaná, tlačená),
  • komplikovanosť polepu.

Nižšie nájdete zobrazené orientačné ceny vzorových polepov:

Malý polep osobného auta
Cena 80€ + DPH
Stredný polep osobného auta
Cena 280€ + DPH
Veľký polep osobného auta
Cena 780€ + DPH
Malý polep menšej dodávky
Cena 240€ + DPH
Stredný polep menšej dodávky
Cena 380€ + DPH
Veľký polep menšej dodávky
Cena 980€ + DPH
Malý polep veľkej dodávky
Cena 280€ + DPH
Stredný polep veľkej dodávky
Cena 480€ + DPH
Veľký polep veľkej dodávky
Cena 1280€ + DPH

Potrebujete kvalitný reklamný polep za prijateľnú cenu, ktorý vám vydrží roky?