Grafický návrh polepu auta by sa mal dostať do rúk experta, ktorý má s takýmito návrhmi skúsenosti. Vie, na čo si musí dávať pozor a aký grafický koncept zvoliť pre dané vozidlo. Zároveň sa vyvaruje chýb, ktoré by pri realizácii či samotnom užívaní spôsobovali komplikácie. Správne zrealizovaný grafický návrh je preto základným predpokladom dlhodobej spokojnosti s vyhotoveným polepom a s jeho životnosťou. Cena grafického návrhu sa zväčša stanovuje na základe rozmerov a typu auta. Realizácia grafického návrhu sa v mkpolepy.sk pohybuje v rozmedzí od 30 do 50 eur, pričom táto suma je dodatočne zohľadnená v celkovej cene polepu. 

Ak máte grafický návrh hotový, pošlite nám ho na info@mkpolepy.sk a my vám zašleme cenovú ponuku priamo na polep auta. V prípade, že ním zatiaľ nedisponujete, prečítajte si nižšie uvedené body, ktoré potrebujeme pred každým návrhom zodpovedať.

1. Typ a farba vozidla

Fotografie auta, zachytávajúce jeho pohľad z každej strany, sú základom pre prípravu kvalitného grafického návrhu. Pošlite nám fotky vášho auta alebo sa u nás zastavte a auto vám radi nafotíme. Ak však takúto možnosť nemáte, pre vytvorenie kvalitného návrhu nám postačí aj uviesť presný typ vozidla, jeho farbu a rok výroby. Dané auto si následne vyhľadáme v databáze a použijeme ho na prípravu návrhu.

2. Popis

Prajete si na svojom aute zvýrazniť svoju značku, telefonický kontakt či webstránku? Napíšte nám svoju predstavu a spomeňte všetky detaily, ktoré chcete zviditeľniť. Stručný popis je pre nášho grafika odrazovým mostíkom pri realizácii návrhu a dôležitým krokom k vzájomnej spokojnosti. Na jeho základe dokážeme pripraviť návrh, ktorý dá vášmu zadaniu vizuálny rozmer a celý koncept posunie o krok bližšie k finálnej podobe.

3. Rozmery auta

Aby bol grafický návrh spracovaný do najmenšieho detailu, je vhodné nám zaslať reálne rozmery auta. Hoci k prvotnému grafickému návrhu nie sú nevyhnutné, je pre nás lepšie, ak počas návrhu pracujeme s reálnymi rozmermi. Neváhajte si preto auto čím skôr pomerať a poslať nám jednotlivé rozmery. Môžete si pomôcť nižšie uvedenou vizualizáciou.

Grafický návrh polepu auta - rozmery
Grafický návrh polepu auta - rozmery

4. Logo v krivkách

V prípade reklamného polepu, ktorého súčasťou je väčšinou aj firemné logo, je potrebné nám logo zaslať vo vektorovom formáte. Uvedený formát je možné následne upravovať bez akejkoľvek straty kvality. Najčastejšími formátmi sú súbory .ai (Adobe Illustrator), .cdr (Corel Draw), .pdf (Portable Document Format) a za zmienku určite stojí aj univerzálne .swg (Scalable Vector Graphics).

Logo v krivkách

5. Kvalitné fotografie

Zrejme netreba prízvukovať, aká dôležitá je kvalita grafiky pri polepe. Ak svojmu autu plánujete okrem loga dodať aj ďalšiu grafiku, vyberajte si veľkoformátové fotografie. Tie by mali mať veľkosť aspoň 3 až 4 MB a rozlíšenie v hodnote 300 DPI. Radi vám s výberom pomôžeme, prípadne ich pre vás za výhodnú cenu rovno zakúpime. Stačí, ak nám zašlete odkaz na fotografiu vo fotobanke a o ostatné sa už postaráme.

Kvalitné fotografie - 3 až 4 MB a rozlíšenie 300 DPI

Odovzdanie grafického návrhu

Akonáhle budeme mať všetky vyššie uvedené podklady k dispozícii, pustíme sa do vypracovania grafického návrhu. Prvotný koncept vám odovzdáme v priebehu 2 až 3 pracovných dní od zadania. Samozrejme, vy si ho budete môcť ešte pred samotnou realizáciou pripomienkovať. Po zapracovaní úprav a finálnom odsúhlasení grafického návrhu vám spolu s vizuálom dodáme aj presnú cenovú ponuku a vytýčime predbežný termín realizácie.

Potrebujete profesionálny grafický návrh auta, ktorý vás bude dôstojne reprezentovať?